Yeni Mağaza Biçimleri

Lokum geçen hafta ameliyat oldu. Boyunluğuyla kraliçe edasıyla evde salınıyor. Dikişleri alınana kadar yanından pek ayrılamıyorum.

Ayrılabildiğim zamanlarda kısacık hemen bir yürüyüp geliyorum. Oturduğum mahallede genelde aileler var, emeklilikler var. Yine de Kadıköy olduğu için birçok başka semte göre farklılıklara daha açık bir semt.

Mağazalar da bu yansıtıyor. Caddeye inerken solda bir mağaza var. Alt vitrinde her mağazada görülebilecek bluzlar, pantolonlar sergileniyor. Ama üst vitrine bakınca daha renkli, sınırlarda dekoltesi olan giysiler var. Mağaza iç çamaşırı mağazası değil, kadın kıyafetleri satan bir semt butiği. Bu dükkan çevresindeki diğer dükkanlar bir bir kapanırken yıllardır varlığını sürdürüyor. Yıl başında ise fırsattan istifade tüm vitrini üst vitrinin formatına dönüştürmüş.

0B842FB5-C2D7-43B8-AC7F-FB50246BD0A4

Dün Esenkent’e yakın Anatolium diye bir alışveriş merkezine gittim. İçerisinde bir SPA mevcut. Yine işletmecisi girişimci gibi düşünmüş. Artık insanlar her işini aynı yerde bitirmek zaman kazanmak istiyor. Masaj için otellere, spor salonlarına gitmek bir süre alıyor. Alışveriş sevmeyen aile fertleri diğeri gezerken daha uygun fiyata bu tip hizmetlerden faydalanabilir. Alışverişi yaptıktan sonra dinlenmek, temizlenmek için güzellik ve bakım ihtiyaçlarını aradan çıkarmak isteyebilir. Farklılık çoğu zaman kriz durumlarında hayat kurtarabiliyor. AVM içerisinde SPA işler mi bilmiyorum ancak potansiyeli olan bir fikir.

mrmra-anatolium-avm-ocean-spa-6

 

Comments are closed.